Fotokataliza powietrza

Global Panel > Fotokataliza powietrza

Fotokataliza powietrza

Jak działa urządzenie do sterylizacji powietrza

Urządzenie do sterylizacji powietrzaPowietrze wokół nas zawiera mikroorganizmy, bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby i lotne związki organiczne. Mikroorganizmy w powietrzu są odpowiedzialne za przykre zapachy, rozprzestrzenianie infekcji i dalszy rozwój pleśni. Odkładają się one na powierzchniach mebli, urządzeń, podłogach, ścianach, oraz krążą w otaczającym nas powietrzu. Rozwijając się na różnych powierzchniach zwiększają ryzyko infekcji oraz generują problemy z zapachami i odorami

Technologia ta to tworzone w zamkniętej komorze z płytkami TiO2 (katalizatorze) oczyszczone i sterylne powietrze następujące poprzez kombinację najskuteczniejszych technologii:

Promieniowanie UV-C (promieniowanie bakteriobójcze UVGI)

Światło ultrafioletowe (UV-C) jest generowane wewnątrz urządzenia w zakresie 185 nm i 254 nm przez dwie lampy w technologii UV-C Dual Waveband. Długość fal 254 nm. zabija mikroorganizmy (bakterie, wirusy i pleśń), niszcząc ich DNA i uniemożliwiając ich reprodukcję. Światło 185 nm pozwala na generowanie ozonu w procesie naświetlania O2. Ponieważ cały proces naświetlania zachodzi wewnątrz urządzenia oraz długość fal jest niższa niż 245 nm., nie niesie on ryzyka podrażnienia skóry i spojówek oraz wyklucza ryzyko zachorowania na raka.

Ozon

Ukierunkowany ozon jest wytwarzany za pomocą lampy emitującej światło w zakresie 185 nm. Dociera do najtrudniej dostępnych obszarów, aby wyeliminować i rozłożyć zanieczyszczenia w powietrzu i na odsłoniętych powierzchniach. Ozon uszkadza ścianę komórkową mikroorganizmów, zatrzymując rozmnażanie i niszcząc komórkę. Niszczy wirusy przechodząc poprzez otoczkę białkową do rdzenia kwasu nukleinowego, co powoduje uszkodzenie wirusowego RNA. W przeciwieństwie do innych metod wytwarzania ozonu o wysokich stężeniach, które uniemożliwiają przebywanie ludzi i wpływają destrukcyjnie na elektronikę, użyta w AirSteril technologia pozwala na ciągłą pracę w oczyszczanym pomieszczeniu. Stężenie ozonu generowanego przez lampę jest zgodne z normą PN-Z-04007-2:1994 i wynosi 0,15 mg/m3

(0,15 PPM), dzięki czemu nie jest szkodliwe dla ludzi ani nie wpływa negatywnie na elektronikę.

Jonizacja powietrza

Jonizacja odbywa się w procesie utleniania fotokatalitycznego (PCO) wiązka UV reaguje z katalizatorem heterogenicznym AIRsteril w postaci nanocząst4eczek tlenku tytanu (Ti02), tworząc wysoce reaktywne, krótkotrwale utleniające rodniki hydroksylowe (OH), które rozkładają lotne związki organiczne (LZO). Urządzenie emituje ujemnie naładowane jony nadtlenkowe, które ładują elektrycznie zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. To powoduje, że zanieczyszczenia gromadzą się, zbijają i opadają, gdy stają się zbyt ciężkie. Dzięki temu łatwiej mogą przebiegać kolejne procesy, których celem jest zniszczenie patogenów. Jony nadtlenkowe działają na unoszące się w powietrzu cząsteczki nawet do wielkości do 0,0001 mikrona. Pozwala to na osiągnięcie lepszych rezultatów niż jakikolwiek filtr HEPA.

Zimna plazma

Biologiczne i medyczne zastosowania plazmy niskotemperaturowej wykorzystują bakteriobójcze właściwości wyładowań elektrycznych, a zwłaszcza wytwarzanych podczas tych wyładowań takich związków, jak ozon (O3), tlenek azotu (NO) i nadtlenek wodoru (H2O2). Jest wytwarzana w procesie jonizacji gazów szlachetnych obecnych w powietrzu. Wpływa na struktury biologiczne i DNA bakterii, wirusów i grzybów, ale nie niszczą innych (zdrowych i korzystnych dla funkcjonowania) składników czy komórek środowiska biologicznego obróbce.

Wyjątkowość polega na połączeniu wielu technologii o udokumentowanej skuteczności

Niezależnie od użytej technologii, brak ciągłej pracy urządzenia po oczyszczeniu obszaru powoduje że mikroorganizmy napływające z zewnątrz (otwarcie okien, przyjęcie pacjentów) natychmiast zaczynają osiadać ponownie. Powoduje to rekolonizację powierzchni i nawrót problemów związanych z zapachem i infekcją. W skomplikowanej sytuacji epidemii wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2 / Covid-19 musimy brać pod uwagę że wirus z nami pozostanie oraz zabezpieczyć się przed nowymi. Technologia pozwala odpowiednio zabezpieczyć środowisko pracy także na przyszłość.

Cechy i zalety
  • Łączy w sobie wiele skutecznych technologii sterylizacji powietrza i powierzchni
  • Zabija patogeny w powietrzu i na wszystkich odsłoniętych powierzchniach
  • Usuwa przykre zapachy, eliminując ich pierwotną przyczynę
  • Eliminuje bakterie i wirusy w powietrzu i na powierzchniach
  • Niszczy pleśń i grzyby
  • Zmniejsza zużycie chemikaliów
  • Stale dezynfekuje wszystkie odsłonięte powierzchnie 24/7
  • Pozwala na stałą pracę przy pracującym urządzeniu

Urządzenia są odpowiednie do stosowania w obszarach do pracy ciągłej – urządzenie może pracować 24/7 przez cały rok, w zamkniętych przestrzeniach. Nie wpływa negatywnie na organizm ludzki i sprzęt. Urządzenie odświeża powietrze, zabijając znajdujące się w powietrzu patogeny, wirusy, bakterie, grzyby, zarodniki pleśni, alergeny oraz rozkładając zapachy i szkodliwe gazy. Jednostka jest mała, kompaktowa, lekka i estetyczna. Urządzenie może działać w systemie wolnego przepływu lub być wspomagany wentylatorem (pomieszczenia wentylowane i powyżej 20 m kw.). Alternatywnie, urządzenie dostarczane jest standardowo z wtyczką i nóżkami do tymczasowego użytku na podstawce, meblu, itp.

Wykazano, że jednostki Air. zabijają szeroki zakres drobnoustrojów, które są trudniejsze do zwalczenia niż wirusy, w tym gatunki bakterii wytwarzające endospory (Clostridium difficile, Geobacillus stearothermophilus), bakterie Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus, MRSA, S. epidermidis, Listeria monocytogenes i L. innocua), bakterie Gram-ujemne (Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa) oraz pleśnie (Aspergillus fumigatus) zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach. Technologia ta została przetestowana przeciwko kolifagowi MS-2 (surogat Norowirusa) i osiągnęła znaczne zmniejszenie liczby wirusa zarówno w próbkach powietrza, jak i na powierzchniach.

MS-2 jest wirusem bez otoczki, który jest trudniejszy do zabicia niż SARS-CoV-2 z otoczką lipidową. SARS-CoV-2 należy do tej samej grupy koronawirusów, które powodują przeziębienia i grypę. Zastosowanie jednostek Steril w call center i biurach NHS Trust wykazało, że zmniejsza on absencję chorobową; szczególnie zgłaszane przypadki przeziębienia, kaszlu i grypy, a także powoduje zmniejszenie innych problemów z klatką piersiową i oddychaniem. Dodatkowo, NHS zaleciło stosowanie na oddziałach SOR w UK oraz możliwie, w karetkach ratunkowych.

Poznajmy się

Nawiązując z nami współpracę masz szansę na kompleksową obsługę, powiedz nam czego potrzebujesz, a wspólnie wybierzemy najlepsze dostępne rozwiązania.

województwa: śląskie, małopolskie i opolskie

+48 507 117 924

+48 600 880 691

biuro@globalpanel.pl

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.