Pompy ciepła

Global Panel > Pompy ciepła

Nasza oferta

Najtańsze źródło ogrzewania Twojego domu!

pompy ciepła

Połącz instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła i ciesz się najtańszym możliwym źródłem ogrzewania Twojego domu lub mieszkania. Skończ z ogrzewaniem, które generuje niekorzystny ślad ekologiczny, a jednocześnie jest zwyczajnie drogie. Oszczędzaj swoje środki i chroń środowisko, korzystając z nowoczesnych technologii. Ciesz się naturalnym ciepłem, dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Global Panel!

Pompy ciepła – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Pompa ciepła jest urządzeniem, które pobiera energię cieplną z powietrza, gruntu, wody (czyli z otoczenia budynku) i oddaje ją do instalacji c.o. W ten sposób pozyskujesz czystą i ekologiczną energię przy niewielkich kosztach. Wykorzystać pompę ciepła możesz do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów.

Zalety nowoczesnych pomp:

  • Nie emitują szkodliwych spalin w budynku, pompy to czysta i ekologiczna energia.
  • Etykieta efektywności energetycznej A+++ zgodna z normami UE.
  • Mniejsze koszty eksploatacji niż kocioł gazowy.
  • Koszt zakupu i instalacji pompy ciepła amortyzuje się po kilku latach eksploatacji.
  • Ilość ciepła dostarczanego do instalacji grzewczej jest większa od zużytej energii elektrycznej.
  • Efektywność energetyczna – w temperaturze ok. -10°C, pompa przekazuje 2,3 razy więcej ciepła niż byłoby to ze zużycia prądu.
  • Nie trzeba budować komina spalinowego i wykonywać pomiarów spalin czy czyścić komina, nie wymagają składu opału, ani kotłowni.
  • Pompy mogą chłodzić pomieszczenia w budynku skutecznie i bardzo małym kosztem.
  • To trwała inwestycja z odnawialnych źródeł.
  • Są świetnym uzupełnieniem własnej instalacji fotowoltaicznej w polskich domach.
  • W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym zapewniają kompleksowe i komfortowe ogrzewanie.
  • Prawidłowa instalacja to niezawodność i prostota w obsłudze.
  • Pompy cieplne są ciche podczas pracy.
  • Stosowanie urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii (OZE), do których wliczają się pompy ciepła, jest wspierane przez politykę Unii Europejskiej oraz dofinansowywane z funduszy unijnych.

Wybierz pompę idealną do domu!

Pompy ciepła dzielą się na różne rodzaje:

  • pompa ciepła powietrze-woda, która pobiera energię z powietrza na zewnątrz za pomocą czynnika i po sprężeniu go wykorzystuje ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u.
  • pompa ciepła gruntowa (typu solanka-woda), jako źródło ciepła wykorzystuje energię z gruntu. Taka pompa ciepła jest bardzo wydajna i może stanowić jedyne źródło ogrzewania nieruchomości.

Pompy ciepła typu powietrze-woda są najchętniej wybieranym rozwiązaniem w tym segmencie urządzeń, ponieważ:

  • nie wymagają dużej powierzchni działki, ani dostępu do wód podziemnych.
  • nie musisz wykonywać robót podziemnych,
  • nie ma ryzyka błędów wykonawczych,
  • szybki montaż specjalistów zajmuje 1 do 2 dni,
  • korzystne całkowite koszty inwestycji,
  • nie ma zagrożenia rozszczelnienia i zamulenia przewodów, ani pogorszenia parametrów.

Wyróżniamy pompy typu MONOBLOK i SPLIT. Każda z nich ma swoje wady i zalety.

MONOBLOK jest jednostką ciepła jednosegmentową odpowiedzialną za transport oraz zmianę wysokości temperatury w celu ogrzewania zarówno wnętrza budynku, jak i podgrzewania wody użytkowej. Do zalet zaliczymy prostotę montażu, zatem instalator nie musi posiadać dodatkowych uprawnień. Można ją zamontować na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Umieszczenie wewnątrz chroni ją przed warunkami atmosferycznymi, ale wiąże się z ryzykiem głośnej pracy i wykonania otworów dla kanałów powietrznych. Umieszczenie jej na zewnątrz eliminuje hałas, ale wymaga zabezpieczenia przed zamarzaniem wody.

Pompa ciepła typu SPLIT składa się co najmniej z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej. Pierwsza znajduje się wewnątrz budynku, natomiast druga (tzw. agregat) – poza jego murami. Z uwagi na takie połączenie instalacji, jest nieco bardziej skomplikowana w montażu i wymaga uprawnień. Natomiast są łatwiejsze w transporcie i nie ma zagrożenia zamarznięcia przewodów łączących obie jednostki, bo krąży w nich czynnik chłodniczy. Dodatkowo nieco mniejsze są zwykle straty ciepła. Ponadto posiada ważną zaletę, którą jest eliminacja hałasu z budynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach do Twojego domu? Spytaj naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z ogrzewaniem.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

  • Czy pompa ciepła typu powietrze/woda może wystarczy, jako jedno urządzenie grzewcze do całego domu?

Tak, rekomendowane jest posiadanie wspomagania ze strony innych źródeł, jak kotła gazowego, olejowego, węglowego lub nawet kominka. Wynika to m.in. z tego, że uzależnianie się od jednego urządzenia grzewczego w polskim klimacie jest ryzykowne. Najlepiej zainstalować pompę powietrzną o mocy sięgającej 80% maksymalnego zapotrzebowania na ciepło (podczas największych mrozów) i wspierać się innymi źródłami.

  • Czy powietrzną pompę ciepła nada się do każdego domu?

Tak, jeśli spełnione będą pewne warunki. Pierwszym z nich jest ocieplenie odpowiadające obecnym normom budowlanym, a drugim (choć tutaj fakultatywnie), zainstalowanie wodnego ogrzewania płaszczyznowego (podłogówka). Dopytaj na ten temat naszych specjalistów.

  • Na co zwrócić uwagę, decydując się na powietrzną pompę ciepła?

Przede wszystkim na moc grzewczą, sprawność urządzenia, koszt kilowata mocy i koszt jednostkowy COP. Zwróć uwagę na ekonomiczną efektywność inwestycji. Należy także obowiązkowo przemyśleć, w jaki sposób ogrzewanie będzie wykorzystywane i jak może pracować z innymi źródłami ogrzewania, gdyż od tego zależy automatyka urządzenia.

Sprawdź ofertę Global Panel i skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy kompleksowo przeprowadzą Cię przez cały proces wyboru, instalacji i zarządzania pompą cieplną.

Sprzęt

Poznajmy się

Nawiązując z nami współpracę masz szansę na kompleksową obsługę, powiedz nam czego potrzebujesz, a wspólnie wybierzemy najlepsze dostępne rozwiązania.

Polska, Europa, Skandynawia

+48 507 117 924

biuro@globalpanel.pl

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.