Budowa domów

Global Panel > Budowa domów

Nasza oferta

Budowa domów!

Budujemy domy na najwyższym standardzie uzbrojenie w fotowoltaikę, pompę ciepła lub system grzewczy podczerwienią, wykorzystujemy materiały z najwyższa jakością wszystko po to aby domy był jak najbardziej ekologiczne i samowystarczalne co pozwala na zminimalizowanie kosztów eksploatacji.

Domy budujemy metoda szkieletowa oraz z prefabrykatów na życzenie klienta możemy zrobić murowany.

Posiadamy własne biuro projektowe oraz projektantów wnętrz którzy zawsze pomogą. Jeżeli masz swoja wizje koncepcje, projekt nie ma problemu jesteśmy w stanie się dopasować i taki dom wybudować.

Lekki szkielet drewniany – poznaj technologię kanadyjki

Budowa domów w tej technologii jest coraz popularniejsza w Polsce! Jeśli marzy Ci się dom w oparciu o ekologiczny i odnawialny surowiec, jakim jest drewno, koniecznie przeczytaj więcej o tym rozwiązaniu, a my dostarczymy najwyższej jakości usługę!

Technologia szkieletowa, inaczej nazywana kanadyjką, używana jest przede wszystkim w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich do budowy małych i średnich domów jednorodzinnych lub szeregowych. Technologia jest lekka, ponieważ podstawowym materiałem do konstrukcji takich domów są deski, zwykle o grubości 38 mm i o szerokości, która zależy od potrzeb związanych z wytrzymałością budynku.

Dlaczego budowa domów w konstrukcji lekkiego szkieletu to dobry wybór dla Ciebie?

  • Lekki szkielet drewniany wiąże się z bardzo szybką i sprawną budową, którą można prowadzić o każdej porze roku, unikając (oprócz fundamentu) prac mokrych.
  • Oszczędność – ta technologia jest tańsza niż tradycyjna murowana i zdecydowanie tańsza niż prefabrykowana ciężka – szkieletowa.
  • W Polsce mimo przyzwyczajenia do tradycyjnych technologii, drewniane konstrukcje zyskują na popularności. Między innymi dlatego, że ta technologia jest mniej energochłonna niż tradycyjna budowa. Drewno jest odnawialnym źródłem energii, jego wytworzenie powoduje niewielką emisję dwutlenku węgla w porównaniu z technologią, która stosuje beton lub ceramikę.
  • Masz możliwość szybszej i tańszej rozbudowy oraz więcej miejsca w domu. Ściany nie są szerokie, więc oszczędzasz średnio 10% powierzchni budynku. Remonty możesz przeprowadzać natomiast w miarę szybko i tanio – bez kucia i bez bałaganu.

Na to musisz zwrócić uwagę:

  • Do wad takiego rozwiązania trzeba zaliczyć małą akumulację ciepła, czyli wychładzanie budynku. Można to traktować także jako zaletę, ponieważ budynek szybko się nagrzewa, co obniża koszty ogrzewania.
  • Wykonanie – materiały powinny być z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego, które poddane są obróbce termicznej, a prawidłowe jej wykonanie sprawia, że drewno staje się materiałem trudnopalnym. W przeciwnym wypadku można spodziewać się trzeszczenia wysychających desek, pękania ścian oraz systematycznego impregnowania.

Kilka słów o konstrukcji szkieletów drewnianych

Budowa polega na tym, że najpierw łączy się deski w tarcze ścian gwoździami lub przy użyciu metalowych złączy, a następnie ustawia się ściany w pionie.

Dwa podstawowe typy konstrukcji, ze względu na mocowanie stropu:

  • konstrukcja platformowa, na oczepach stojących ścian układane są deski, które stanowią żebra stropu. Na nich układa się podłogę z desek lub płyt. Podłoga służy jako platforma robocza do konstruowania ścian wyższych kondygnacji.
  • konstrukcja balonowa, stropy zawiesza się na słupach ścian, a ich wysokość wynosi półtora lub więcej wysokości kondygnacji.

Taka już gotowa konstrukcja jest usztywniana płytą OSB/3, ocieplana i przykrywana elewacją drewnianą z sidingu lub tynku cienkowarstwowego Materiał izolacyjny wypełnia wnętrze ścian, zazwyczaj jest to wełna szklana, wełna mineralna itp. Na wewnętrznej stronie instaluje się warstwę paroizolacyjną i wykończenie wewnętrzne (płytę gipsowo-kartonową).

By zachować najwyższą jakość, drewno, z którego powstaje szkielet jest czterostronnie strugane i suszone w temperaturze przekraczającej 67 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie trzeba impregnować chemicznie większości elementów.

Zgłoś się do nas po kompleksową pomoc naszych specjalistów.

Poznajmy się

Nawiązując z nami współpracę masz szansę na kompleksową obsługę, powiedz nam czego potrzebujesz, a wspólnie wybierzemy najlepsze dostępne rozwiązania.

Polska, Europa, Skandynawia

+48 507 117 924

biuro@globalpanel.pl

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.